نمای شیشه ای

در طراحی نماهای امروزی، نمای شیشه ای جایگاه خاصی در بین زیباترین و بهترین نمای ساختمانی، دارد. این نمای ساختمانی که از طرفداران زیادی نیز برخوردار است اغلب برای مکان‌هایی که اهمیت نور در آن‌ها بسیار مهم بوده، کاربرد دارد. به‌لحاظ امکان پیاده سازی انواع طرح‌ها و نقشه‌ها توسط نمای شیشه‌ای، سبک‌هایی جدید و خلاقانه در این‌گونه نماها بسیار دیده شده‌است.

افتخار ساخت و اجرای نمای ساختمانتان را به ما بدهید

همین الان گوشی خود را بردارید، و با شماره های زیر تماس بگیرید. مشاورین ما پاسخ گوی سوالات شما هستند.

ما پاسخگوی شما هستیم

02122683049 | 02122683487 | 02122683301 | 02122390670

آنچه در این مقاله خواهید خواند

نمای شیشه ای

آشنایی با نمای شیشه ای

در این مقاله از سایت مهرسان نوین درباره قیمت نمای شیشه ای توضیح دادیم همراه ما باشید.

در طراحی نما های امروزی، نمای شیشه ای جایگاه خاصی در بین زیبا ترین و بهترین نمای ساختمانی، دارد. این نمای ساختمانی که از طرفداران زیادی نیز برخوردار است اغلب برای مکان‌ هایی که اهمیت نور در آن‌ ها بسیار مهم بوده، کاربرد دارد.

به‌ لحاظ امکان پیاده سازی انواع طرح‌ ها و نقشه‌ ها توسط نمای شیشه‌ ای، سبک‌ هایی جدید و خلاقانه در این‌گونه نماها بسیار دیده شده‌است. از‌ جمله جنبه‌ های مثبت این نماها، قابلیت استفاده از شیشه‌ های دوجدار و یا چند جداره جهت ایزوله‌ کردن ساختمان و مانعی برای هدر‌ رفتن انرژی خواهد بود.

عمومأ در فرایند اجرای نمای شیشه ایاز جدید ترین و بروز ترین متریال تولیدی استفاده می‌گردد که همین موضوع افزایش ایمنی و امنیت را در ساختمان به دنبال خواهد داشت. همچنین قیمت نمای شیشه ای نسبت به نما های دیگر معقول میباشد و شما میتوانید برای نمای خود از آن استفاده نمایید.

نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای، نیازمند بررسی و استفاده از متریال مناسب است.


@title


ویژگی‌های نمای شیشه ای

با گسترش شهر ها و گسترش ساختمان‌ سازی، کاربرد شیشه برای نما، بسیار متداول شده‌ است. همچنین به‌ لحاظ ویژگی‌ های مطلوب این نوع نما، توانسته است، توجه اغلب معماران را به‌ خود جلب نماید.

یکی از ویژگی‌ های نمای شیشه‌ ای، حذف صدا های خارجی و جلوگیری از هدر رفت انرژی به‌ دلیل کاربرد شیشه‌ هایی دو یا چند جداره، برای ایجاد عایق حرارتی ـ صوتی است که کاملا جوابگو و مناسب بوده‌ است.

کارایی متفاوت نما های مدرن شیشه‌ای، سبب شده‌ است که از دیتیل متفاوتی برای طراحی و اجرا برخوردار باشند و همزمان با زیبایی و جلوه‌ ای که به بنا می‌بخشد، ویژگی‌ های منحصر‌ به‌ فردی همچون قابلیت استفاده از روشنایی روز، مقاومت بالا، کاهش بار مرده ساختمان، ایجاد دید وسیع و سهولت در نصب و نگهداری را به ساکنین اهدا نماید.

نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای نیازمند اجرا توسط کارشناسان مجرب میباشد، بهتر است برای نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای، ابتدا با کارشناسان فنی ما مشورت نمایید.


@title


مشخصات شیشه‌ی نماهای شیشه ای

پیشنهاد مطالعه : اجرا نمای فریم لس

شیشه‌ی مورد استفاده برای نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ ها، در انواع و ضخامت‌ های گوناگون ارائه می‌گردند. از آنجایی‌ که این شیشه‌ ها در برگیرنده طیف وسیعی از انواع مختلف این محصولات هستند، از ویژگی‌ های خاصی نیز برخوردار می‌باشند.

ازجمله ویژگی‌ های مهم شیشه در نما های شیشه‌ ای مختلف، مسئله ضخامت، شفافیت و ایمنی آن است. ضخامت شیشه‌ی نما، به‌عوامل مختلفی همانند فضای پروژه و نوع کاربری آن بستگی دارد.

اما معمولا شیشه‌ هایی که در نمای ساختمان کاربرد دارند از نظر ظاهر، به سه نوع دسته‌ بندی شفاف، مات و نیمه‌ شفاف تقسیم می‌شوند. کاملا مشخص است که شیشه‌ های شفات دارای وضوح بالایی در دید هستند.

اما از جنبه زیبایی و به‌ ویژه امنیت، نوع نیمه‌ شفاف از کارایی بهتری برخوردار خواهد بود. همچنین شیشه‌ های مات برای مکان‌ هایی که هدف، ایجاد پوشش برای یک قسمت یا تمام یک سطح است، مناسب هستند. قیمت نمای شیشه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته ایم.


@title


انواع مختلف نماهای شیشه‌ای

کرتین وال یا لامل

ساخت نمای کرتین وال ، توسط پروفیل‌ هایی صورت می‌پذیرد که به‌صورت شبکه‌ ای، شیشه‌ را روی سازه آلومینیومی یا حفظ می‌نماید. این نما به دو سبک بدون‌قاب و فیس‌کپ اجرا و نصب می‌گردند. پس از انجام مراحل نصب، توسط لاستیک‌ هایی مخصوص و چسب سیلیکونی، شیشه‌ ها را آب‌ بندی می‌کنند.

نمای اسپایدر

نمای شیشه ایاز نوع اسپایدر، توسط قطعات و اتصالاتی عنکبوتی شکل، اجرا و ساخته می‌گردد. به کمک این قطعات است که شیشه‌ ها در کنار یکدیگر ایستاده و به‌ این‌ ترتیب، زیبایی خاصی را به محیط اهدا می‌نماید. در این نمای شیشه‌ ای، امکان به‌ کارگیری از انواع شیشه‌ های تک‌ و دوجداره فراهم می‌آید.

نمای شیشه اییونیتایز

نوعی خاص از نمای شیشه‌ ای، نمای یونیتایز است که عنوان جدید‌ ترین و شیک‌ ترین نمای شیشه ایرا می‌توان به‌ این سیستم داد. نمای یونیتایز، تفاوت‌ هایی نسبت به دیگر نماها دارد که به نحوه ساخت این شیشه‌ ها توسط کارخانه و شکل پازل‌ مانند آن‌ ها در قرار گیری بر روی نما، مربوط می‌شود.

در واقع برای نصب و اجرای این نوع نما، لازم نیست تا پایان عملیات ساخت بنا صبر کنید، چرا که این امکان وجود دارد که در هنگام پیشروی و تکمیل هرمرحله از ساختمان‌ سازی، نمای آن را نیز نصب کنید و به‌ صورت همزمان با دیگر مراحل ساخت، همچون نازک‌ کاری نیز بپردازید. البته نمای یونیتایز، در مقایسه با انواعی از نمای شیشه‌ ای، قیمت بیشتری دارد و همین امر سبب گردیده که به کاربرد این نمای شیشه ای توجه زیادی نشود.


@title


نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای

یکی از نکات اصلی در قیمت نمای شیشه‌ ای، رین‌ اسکرین است که بکارگیری آن در ساخت نمایی بی‌نقص، موثر بنظر می‌آید. این روش که در ساخت انواع نما های شیشه‌ ای بسیار دارای اهمیت است با هدف ایجاد تعادل در فشار هوای میان رین‌ اسکرین داخلی و خارجی، مانع از نفوذ آب به‌ داخل ساختمان می‌گردد.

در نمای شیشه‌ ای، یک فضای مشخص تحت‌ عنوان فاق، بین واشر های خارجی و داخلی وجود دارد. شیشه در این فضا یا فاق، قرارگرفته و هوای موجود در آن به بیرون رانده می شود که این عمل نوعی تهویه محسوب می‌شود.

در واقع زمانی‌ که فشار های موجود در میان واشر های داخلی و خارجی به‌ یک اندازه باشند، امکان راه‌ یابی آب از اتصالات موجود در سطح شیشه به داخل ممکن نخواهد بود. همچنین نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای، نیازمند کارشناسان مجرب این حوزه میباشد.


@title


مزیت‌های نمای شیشه ای و قیمت نمای شیشه ای

شفاف بودن شیشه و قابلیت تابش نور، جذابیت نمای شیشه ایرا به‌ صورتی فوق العاده، بیشتر کرده‌ است. اما بهره‌ جویی از نمای شیشه‌ ای، شامل فایده‌ ها و مزایایی نیز هست که تنها محدود‌ به زیبایی و جلوه ظاهری نما نیست و شامل موارد بیشتری است که برخی از آن‌ ها عبارت‌است از:

• عایق‌ بندی مناسب صوتی و حرارتی

• قابلیت افزایش امنیت در ساختمان

• افزایش ایمنی ساختمان

• مقابله با ورود اشعه ماوراء‌ بنفش به داخل ساختمان

• از نظر هزینه های نصب و نگهداری کاملا مقرون‌ به‌ صرفه است.

• دارای تنوع مناسب در ساختار و نوع طراحی

تمامی این موارد در قیمت نمای شیشه ای میتواند تاثیر گذار باشد.


@title


قیمت نمای شیشه‌ای

قیمت کلی ساخت و طرح‌ ریزی نمای شیشه ای با توجه به برخی شاخصه‌ ها و نوع کارایی انواع مختلف این نما ها، متفاوت است. مثلا قیمت ساخت و طراحی در نمای اسپایدر، به اندازه و متراژ نما بستگی دارد.

علاوه‌ بر آن برای قیمت نمای شیشه ای می‌بایست ارتفاع نما، نوع شیشه مورد استفاده، اتصالات نگهدرانده شیشه و همچنین نوع کیفیت و کارایی ابزار مورد نیاز را درنظر گرفت. مثلا قیمت برخی قطعات و اتصالات نمای اسپایدر مثل فین‌ گلس بسیار بالا تر از نمونه‌ های استیل و کابلی هستند.

قیمت نمای شیشه ای به شیوه فریم‌ لس، وابسته به عواملی مانند متراژ سطح نما، محل اجرای آن و همچنین نوع برند و شرکت سازنده نمای شیشه ای فریم لس خواهد بود.

در مورد نمای شیشه ای یونیتایز نیز اشاره کردیم که این نما، بین نما های شیشه‌ ای دیگر ، از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. اما به‌ طور کلی، برخی موارد در قیمت این نما ها، تاثیر مستقیمی دارند.

ازجمله این موارد؛ نوع شیشه مورد نظر و کیفیت آن، اندازه و ابعاد شیشه، ضخامت، یراق‌ آلات مصرفی و نوع کیفیت آن‌ ها، لمینت یا سکوریت بودن شیشه و همچنین شرکت و کشور تولید‌ کننده شیشه، نقش موثری در هزینه‌ های مرتبط با نمای شیشه ای دارند.

@title


سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.


کاربر مهمان: 

تست کامنت

پاسخ ادمین: 

کامنت دریافت شد