مجری نمای کرتین وال

در این مقاله از سایت مهرسان نوین درباره کرتین وال شیشه ای توضیح دادیم همراه ما باشید.

نمای کرتین وال را حتما در کوچه و خیابان‌ ها دیده اید، نمای کرتین وال نمایی است که به طور کلی از شیشه و لامل ساخته شده است. نکته قابل توجه درمورد نمای کرتین وال این است که ساختار آن به گونه ای است که از ساختمان جدا می‌باشد یعنی مانند یک بار اضافی برای ساختمان نمی‌باشد، و محل تهیه نمای کرتین وال در جای دیگری است و به صورت آماده آن را برای ساختمان می‌آورند.

لازم به ذکر است که نمای کرتین وال خود به صورت ایستا قرار می‌گیرد. کرتین وال شیشه ای باید به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی نصب شود تا عمر و دوام بالایی داشته باشد.


نمای کرتین وال

پس از اتمام ساختمان نوبت به نمای آن می‌رسد، نمای کرتین وال شیشه ای از پر مصرف ترین انواع نما های شیشه ای می‌باشد. زیبایی خاص این نما باعث افزایش محبوبیت و تقاضا برای این نما شده است.

جالب است بدانید که بسیاری از دوره‌ های تاریخی دنیا شامل دوره کلاسیک و دوره های مدرن با هنر معماری شروع شده اند. بنابراین مواد مورد نیاز مصالح مورد استفاده در بنا های معماری متناسب با نیاز های انسان در هر دوره رشد و توسعه داشته‌اند.

کرتین وال شیشه ای، امروزه جزو پرطرفدار ترین کرتین وال های موجود در بازار میباشد

نمای کرتین وال از نمونه مصالح نما های ساختمانی می‌باشد که جنس آن شیشه است. این نما از مصالح و مواد سبکی مانند ترکیب شیشه و آلومینیم ساخته شده است، لازم به ذکر است که کرتین وال جزء اجزای ساختمان محسوب نمی‌شود و می‌توانیم در آن از متریال سبک وزن استفاده کنیم تا در هزینه‌ های ساختمان صرفه جویی کرده باشیم.


نمای کرتین وال چیست ؟

کرتین وال در زبان فارسی به معنای دیوار پرده ای می‌باشد، که این معنی ذهن ما را به سمت دو قسمت این کلمه یعنی دیوار و پرده سوق می‌دهد. از آنجا که دیوار به معنای یک جدا کننده می‌باشد و پرده نیز به سبکی و شفافیت اشاره دارد، بنابراین می‌توان نمای کرتین وال را اینطوری معنا کرد که نمایی است که غالباً از کنار هم قرار گرفتن قاب های آلومینیومی و شیشه ای به شکل مشبک قرار می‌گیرد.

می‌توان گفت این نما جزء نما های خشک است. در واقع پوشش خارجی ساختمان می‌باشد که جزء ساختمان محسوب نشده و تنها نیرویی که بر آن وارد می‌شود وزن خود نما و فشار باد منطقه است. فشار باد بر حسب شرایط آب و هوایی و ارتفاع ساختمان بر آن وارد می‌شود. یکی از مزیت‌ های نمای کرتین وال این است که باعث جدا شدن موقعیت اقلیمی از ساختمان می‌شود.

در مجموع میتوان گفت کرتین وال شیشه ای، یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب نمای مدرن میباشد.

پیشنهاد مطالعه : قیمت نمای شیشه ای


نمای شیشه ای کرتین وال 


معرفی نمای شیشه ای و انواع آن :

سیستم نمای شیشه ای به عنوان یک جدا کننده و با قابلیت‌ هایی از جمله جلوگیری از هدر رفت انرژی، جلوگیری از انتقال صوت، جلوگیری از ورود آب باران ،تأمین نور طبیعی یک چشم انداز زیبا برای فضای شهری به حساب می‌آید.

انواع نمای شیشه ای عبارتند از: کرتین وال ، نمای اسپایدر و نمای شیشه ای فریم لس. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان و حذف دیوار های ضخیم و ورود سیستم سازه‌ های فولادی محدودیت های طراحی و اجرای نما برطرف شد و امکان ساخت نمای شیشه ای ایجاد شد، که با شفافیت شدن ساختمان و منحصر به فرد شدن نما مورد استقبال بسیاری از معماران و طراحان خاص قرار گرفت.


مزایای استفاده از شیشه در نمای کرتین وال :

می‌توان با قطعیت گفت که نمای کرتین وال شیشه ای یکی از پر مصرف ترین انواع نما های شیشه ای می‌باشد. زمانیکه از شیشه برای نمای کرتین وال استفاده می‌شود، یک برتری بزرگ برای ساختمان محسوب می‌شود. به این دلیل که نور به طور کامل به درون ساختمان می‌تابد، باعث بهینه سازی در انتقال نور و دمای محیط می‌شود و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود. و همچنین باعث زیبایی و جذابیت زیاد در شب و روز است.

کرتین وال شیشه ای میتواند تمامی نیازمندی های شما برای داشتن یک نمای زیبا را برطرف کند.


@title


ویژگی های نمای کرتین وال :

در نمای کرتین وال از شیشه دو یا سه جداره استفاده می‌کنند. در آن با استفاده از لاستیک های EPDM سطح عایق دما را ایجاد می‌کنند. در ساختن نمای کرتین وال می‌توان برحسب شرایط از هرگونه مقطع و اندازه‌ای استفاده کرد، و هیچ گونه محدودیتی از لحاظ نوع رنگ ندارد.

همچنین می‌توان در این نما از درپوش‌ های مختلف استفاده کرد. کرتین وال شیشه ای به انواع مختلفی تقسیم میشود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

از دیگر ویژگی های نمای کرتین وال می توان به امنیت بالا و آکوستیک بودن این نما اشاره کرد. نمای کرتین وال برای هر ساختمان با توجه به موقعیت مکانی پروژه, ارتفاع ساختمان و نیاز کارفرما دارای یکسری محاسبات مخصوص است. طراحی زیبا و استاتیکی این نما به همراه عدم استفاده از پیچ و پرچ در مونتاژ و طراحی باز شوی مخفی زیبایی منحصر به فردی را به این نما داده است.

می‌توان نمای کرتین وال را در دو نوع اصلی Face cap و Full Frameless تقسیم بندی کرد.

Face cap: در این نوع نما بعد از تقسیم بندی و نصب سازه لامل، شیشه را روی زبانه هایی قرار می‌دهند و سپس درپوش هایی آلومینیومی را با مقاطع مختلف (تخت ویا دوکی شکل) روی آن ها نصب می‌کنند. لازم به ذکر است که آببندی این نما مکانیکال بوده و هیچ گونه مواد پرکننده در آن استفاده نمی‌شود.

:Full Frameless این نما نسبت به نمای قبلی زیبایی خاص‌ تری را دارد زیرا پس از اجرای سازه لامل شیشه ها در کارخانه، آن ها را درون قاب های از قبل آماده شده قرار می‌دهند و سپس درون شبکه های نما نصب می‌کنند. درز بین شیشه‌ ها فاقد هر گونه نگهدارنده می‌باشند و شیشه ها بسیار به یکدیگر نزدیک میباشند.

& lt;br& gt;

کرتين وال + فريم لس (فيس کپ) :

از نما های فریم لس و فیس کپ بیشتر در پروژه های اداری و تجاری استفاده می‌شود. در این سیستم پروفیل های آلومینیومی را بر اساس ارتفاع ساختمان، ابعاد شیشه ها و فشار باد انتخاب می‌کنند.

با استفاده از این پروفیل‌ ها شبکه های آلومینیومی را درست می‌کنند و با استفاده از براکت ها به ساختمان وصل می‌کنند. فاصله شیشه‌ ها در نما های فریم لس بسیار کم است ولی در سیستم فیس کپ فاصله شیشه‌ ها توسط درپوش با ابعاد های مختلف کنترل می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کرتین وال شیشه ای، میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

نصب نمای کرتین وال:

نصب نمای کرتین وال دارای حساسیت بسیار بالایی می‌باشد. مهرسان نوین مجری نمای کرتین وال به صورت تخصصی میباشد، شما میتوانید با کارشناسان ما برای کسب اطلاعات درباره قیمت کرتین وال و یا اجرای آن تماس حاصل نمایید.


@title


اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال به این صورت است که مدولاسیون بر اساس طرح اولیه صورت می‌گیرد و با محاسبه ضریب‌ های اثر گذار پایداری سازه را تضمین می‌کنند. مداول‌ های کرتین وال را تولید و مونتاژ می‌کنند.

و با پیاده سازی عملیاتی پروژه کمربند‌ های اصلی را اجرا می‌کنند. سپس براکت نگهدارنده را عملی می‌کنند. رگلاژ کرتین وال ها را با استفاده از پیچ و مهره پایدار می‌کنند. در آخر شیشه ها را تعبیه می‌کنند.

در مجموع میتوان گفت، کرتین وال شیشه ای انتخاب مناسبی میتواند باشد، اگر به درستی و توسط متخصصان مجرب اجرا و پیاده سازی گردد.

جهت مشاوره درباره اجرای نمای کرتین وال میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اجرای شیشه فریم لس با ما تماس بگیرید.

سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.