درب و پنجره آلومینیومی

پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک چیست ؟

پنجره‌های آلومینیومی معمولی با اینکه در مقابل عوامل جوی مقاوم هستند، ولی به دلیل اینکه آلومینیوم رسانای خوبی است در نتیجه باعث اتلاف انرژی می‌شود. برای رفع این مشکل پنجره آلومینیومی ترمال بریک به دنیا عرضه شد که با وجود لایه پلاستیکی پلی آمید بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت باعث ایجاد شکست می‌شود. ترمال بریک به عنوان شکست حرارتی معنا می‌شود. پنجره ‌دو جداره آلومینیومی ترمال بریک از دو فریم داخلی و خارجی تشکیل شده‌اند که با یک عایق پلاستیکی از همدیگه جدا شده‌اند. قبلا پنجره‌های آلومینیومی حرارت را بین داخل و خارج خانه انتقال می‌دادند ولی امروزه با استفاده از ترکیب پلی آمید و آلومینیوم در پنجره های دو جداره آلومینیومی ترمال بریک این مشکل برطرف شد. بنابراین اطلاق عنوان ترمال بریک برای این نوع پنجره ها به دلیل ایجاد شکست حرارتی و جلوگیری از انتقال حرارت می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


درب و پنجره آلومینیومی و مزایای آن

طبق آماری که توسط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت انتشار یافته است، استفاده از درب و پنجره های با سیستم ترمال بریک به طور میانگین باعث کاهش اتلاف انرژی به میزان حدود ۳۴% در فصول سرد و گرم سال می‌شود. بنابراین مصرف سوخت و هزینه های اولیه تأسیسات ساختمان نیز همراه با آلودگی صوتی در این نوع پنجره ها، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

امروزه درب و پنجره آلومینیومی یکی از بهترین گزینه ها برای هر مکانی است.

@title


قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چند است؟

قیمت پنجره های دو جداره آلومینیومی ترمال بریک بر حسب متر مربع می‌باشد و تغییر قیمت پنجره براساس رنگ و ضخامت شیشه است. براساس طرح پنجره که از نوع یراق الات و بازشوها تک حالته یا دو حالته باشد و نوع مارک یراق الات که شامل ترک و المان و ایران است متفاوت می‌باشد.

در واقع قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک میتواند بسته به نوع آن متفاوت باشد، اما با توجه به مزایای آن بهتر است از درب و پنجره آلومینیومی استفاده کنید.


درب و پنجره آلومینیومی upvc و مزایای آن

مزایای پروفیل های دو جداره آلومینیومی ترمال بریک به این صورت است که این درب و پنجره ها در برابر ضربه و مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش نور خورشید مقاومت بالایی دارند و طول عمر این پروفیل‌ها بسیار بالا می‌باشد. نکته قابل توجه این است که این نوع پنجره ها نیاز بسیار کمی به تعمیر و نگهداری دارد.

از دیگر مزایای مهم این سیستم ها عایق رطوبتی، عایق حرارتی، عایق صوتی بودن آن‌ها می‌باشد. همچنین این سیستم ‌ها غیر قابل اشتغال هستند و با محیط زیست خود سازگاریی بالایی دارند زیرا قابل بازیافت می‌باشند. درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در عین سبکی فوق العاده‌ای که دارند در مقابل فشار باد بسیار مقاوم می‌باشند، همچنین در برابر آلودگی و گرد و غبار هم مقاوم می‌باشند. این سیستم‌ها ایمنی بالایی در برابر زلزله و همچنین سرقت را دارند. در برابر عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان و تغییر رنگ دادن بسیار مقاوم می‌باشند.

درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در انواع بازشو از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و همچنین امکان تنوع استفاده از یراق آلات را ایجاد می‌کند و از نوع باز شو می‌توان به کشویی دو حالته فولکس واگنی اشاره کرد. بنابراین سیستم پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، توانسته است بسیاری از نیازهای صنعت ساختمان را برآورده کند.

بنابراین پروفیل ترمال بریک، مانع از انتقال سرما و گرما می‌شود. که در صورت استفاده از این سیستم در درب و پنجره ها باعث کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما به میزان 38% و کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما به میزان 32% ، کاهش مصرف سوخت به میزان 28% ، کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات به میزان 20% شده ایم.

امروزه با استفاده از فریم های آلومینیومی به دلیل اینکه سبکی فوق العاده و شکل پذیری بالایی دارند بسیار رایج شده است، زیرا در صورت استفاده زیاد از تعداد شیشه های موجود، مجبور می‌شویم به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم بنابراین آلومینیوم به دلیل سبکی انتخاب مناسبی می‌باشد. رنگهای پودری الکترواستاتیک که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی شده اند و با بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که علاوه بر این یک سیستم پوشش و رنگ‌ آمیزی دیگر یعنی آنادایز فقط برای پروفیل آلومینیوم قابل اجرا می‌باشد.

همچنین امروزه استفاده از درب و پنجره آلومینیومی upvc نیز به دلیل کاهش صدا و مزایای دیگر بسیار پرطرفدار و رایج است.


@title


درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک چگونه عمل می‌کنند؟

این نوع سیستم ترمال بریک بهره وری از انرژی را با سه روش انتقال حرارت بهبود می بخشند. سه روش انتقال گرما یا انرژی حرارتی از طریق رسانش، همرفت و تابش امکان پذیر است. رسانش فرایند ساده انتقال حرارت است که موقع تماس اجسام با یکدیگر اتفاق می‌افتد. همرفت فرایندی است که انتقال انرژی حرارتی به وسیله گردش گازها یا مایعات اتفاق می افتد. در فرآیند تابش انتقال انرژی حرارتی در فاصله زیاد و از طریق امواج با فرکانس بالا مثل نور مرئی، نور ماوراء بنفش و یا مایکروویو ایجاد می‌شود.

لازم به ذکر است که قاب های پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک در برابر انتقال گرما و سرما از طریق فرآیند رسانش عایق می‌باشند. این عایق بدین صورت است که با جدا کردن بخش فلزی خارجی قاب از بخش داخلی با استفاده از یک ماده که می‌تواند مقدار انتقال گرما و سرما در قاب پنجره را کاهش دهد، اتفاق می‌افتد. بنابراین می‌توان گفت ویژگی ترمال بریک در پنجره های دو جداره آلومینیومی باعث بهینه سازی مصرف انرژی می‌شود. در شیشه های دو جداره با استفاده از گاز پرکننده و میله های جداکننده عایق حرارتی را ایجاد می‌شود، در صورتیکه در ساختار پنجره آلومینیومی ترمال بریک عایق حرارتی با استفاده ازمواد ترمال بریک انجام می‌شود. پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک طوری طراحی شده اند که باعث افزایش و حفظ حرارت داخل ساختمان می‌شوند. همچنین در فصل گرم این پنجره ها از ورود گرما به داخل ساختمان جلوگیری می کنند و باعث کاهش هزینه سرمایش می‌شوند.

با توجه به این مزایا و قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک، استفاده از درب و پنجره آلومینیومی میتواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.