نماهای کرتین وال U-Channel

اصطلاح U-Channel در این نوع از نمای شیشه ای | کرتین وال به خاطر استفاده از اسپیسر خاص مابین لایه های شیشه های دو یا سه جداره می باشد که امکان نصب مدول های شیشه ای به لامل های عمودی و عرضی را فراهم می نماید.

در این نوع از نمای شیشه ای | کرتین وال حد فاصل مدول های شیشه ای با لاستیک EPDM و چسب های اختصاصی بسیار قوی پر می گردد.

مدول های شیشه ای مورد استفاده در نمای شیشه ای | کرتین وال فریم لس U-Channel را SG نیز می نامند که بیانگر دو مفهوم Silicon Glass و Structural Glass می باشد.

نمای کرتین وال (Curtain Wall) به معنای دیوار شیشه ای است که ضمن عایق حرارتی بودن با ایجاد فاصله مابین فضای داخل ساختمان ها (سازه ) و قسمت بیرون آن نسبت به تامین نور از یک طرف و زیباسازی ساختمان از طرف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای شیشه ای | کرتین وال یکی از مدرن ترین نماهای موجود صنعت ساختمان درقرن اخیر می باشد. با توجه به مشخصات فنی سازه ها و شرایط اقلیمی هر کشور کاربردهای متفاوتی را شامل می گردد.

۱– ساختار نمای شیشه ای | کرتین وال (Curtain Wall) :

نمای کرتین وال ترکیبی از سه آیتم :

• الف: پروفیلهای آلومینیوم ( لامل عمودی و ترنزوم افقی)

• ب : انواع شیشه دو جداره و یا سه جداره ( باترکیب های بسیار متنوع از نظر رنگ و سکوریت و لمینت )

• ج : لاستیک های درزبند از جنس EPDM

می باشد .

۲– مزایای نمای شیشه ای | کرتین وال (Curtain Wall) در رویت نما :

الف : زیبا سازی نما با انتخاب شیشه های رنگی مختلف شامل رنگی ساده و رفلکس با کیفیتهای مختلف تولیدی کشورهای بلژیک و ایران و چین .

ب: جذاب کردن هرچه بیشتر نما با استفاده از مدول های بسیار بزرگ ( در نمای شیشه ای ساختمان استفاده از مدول های بزرگ ضمن ارتقاء کارائی نما از نظر عایق بودن زیبائی نما را چند برابر می نماید).

ج : محدود کردن رویت داخل ساختمان از قسمت بیرون با توجه به رفلکس بودن ذاتی شیشه های ساده و رفلکس کامل بودن شیشه های رفلکس در طول روز .

۳– مزایای نمای شیشه ای | کرتین وال (Curtain Wall) در قسمت داخل سازه :

الف : امکان ایجاد محیط ایده آل با کنترل رنگ و شدت و ضعف نور داخل با انتخاب نوع شیشه و با توجه به تنوع گسترده رنگ شیشه و امکان کنترل نفوذ نور به داخل با انتخاب میزان رفلکس .

ب : ایجاد فضای بسیار آرام متناسب با نوع انتخاب شیشه دو جداره یا سه جداره و با استفاده از تزریق انواع گاز در ما بین لایه های شیشه ها و همچنین تکنیک لمینت .

ج : امکان محاسباتی نمودن مصرف انرژی با انتخاب انواع شیشه دو جداره یا سه جداره با استفاده از نوع شیشه از قبیل سانرژی و تکنیک تزریق گاز و لمینت .

د : داشتن فضای دید گسترده با توجه به مدولاسیون نمای شیشه ای در ابعاد مدولهای بزرگتر.

ه : زیبائی پروفیل های آلومینیومی عمودی ( لامل ) و افقی ( ترنزوم ) با توجه به امکان ارائه آنها در انواع رنگ پودری کوره ای ( به روش الکترو استاتیک ) مطابق استاندارد RAL و همچنین رنگهای بسیار زیبا ی براق و مات به روش آنادایزینگ و همچنین طرح های متنوع دکورال

و : مصون بودن از گرد و غبار و امکان نفوذ حشرات ریز به داخل سازه که هم جنبه بهداشت محیط داخل و بهداشت تنفسی را در پی دارد .

مقالات مرتبط

سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.