نمای کرتین وال

نمای کرتین وال علاوه بر ایجاد زیبایی در نمای بیرونی ساختمان مزیت های زیاد دیگری از جمله عایق بودن در برابر سرما و حرارت، صوت و رطوبت را دارد.

افتخار ساخت و اجرای نمای ساختمانتان را به ما بدهید

همین الان گوشی خود را بردارید، و با شماره های زیر تماس بگیرید. مشاورین ما پاسخ گوی سوالات شما هستند.

ما پاسخگوی شما هستیم

02122683049 | 02122683487 | 02122683301 | 02122390670

آنچه در این مقاله خواهید خواند

چشم اندازی به نمای کرتین وال و کاربرد های آن در صنعت

نمای کرتین وال چیست؟

در این مقاله از سایت مهرسان نوین درباره اجرای نمای کرتین وال توضیح دادیم همراه ما باشید.

@title

نمای کرتین وال در فارسی به معنای دیوار پرده ای است. در این دو کلمه واژه ی دیوار، سنگینی را در ذهن ما تداعی می کند و واژه پرده در ذهن ما سبکی را به یاد می اورد.

شرکت ساخت اجرای نمای کرتین وال از ترکیب این دو کلمه استفاده کرده و طرحی را ارائه داده است که بتواند همانند دیوار مقاومت بالایی داشته باشد و استحکام کافی را داشته باشد و در عین حال همانند پرده، سبک و زیبا باشد.

نام دیگر آن، سازه های خود ایستا می باشد. این نما ها در صنعت به شکل های مختلفی ارایه می شود اما بیشترین کاربردی که از آن می توان استفاده کرد اجرای نمای کرتین وال شیشه ای می باشد.

اجرای نمای کرتین وال خصوصیات منحصر به فردی دارد که می توان به عایق بودن در برابر حرارت، عایق بودن در مورد صوت و عایق بودن در برابر رطوبت اشاره کرد. بنابراین در بهینه سازی دمای محیط بسیار مناسب است. در زمینه استفاده از جریان الکتریسیته نیز صرفه جویی می کند.

اگر از دید فنی و مهندسی به این نما بنگریم متوجه این نکته می شویم که در صورت استفاده از آن در واقع وزن حاصل از شیشه های ساختمانی را بر ساختار ساختمان کاهش می دهیم . به همین دلیل است که اجرای نمای کرتین وال می تواند اسیب های ناشی از زلزله را کاهش دهد و وزن اضافی را از ساختمان اصلی کاهش دهد.

در ساختار کرتین وال ها از دو سازه به نام های شاسی و لامه استفاده می کنند. لامل همان ساختار آلمینیومی است که شیشه بر روی آن قابلیت نصب شدن پیدا می کند. لامل ها می توانند در جهت های افقی و عمودی قرار داشته باشند.

اجرای نمای کرتین وال به عنوان دیواری نازک و معمولاً با قاب آلومینیومی تعریف می شود که حاوی شیشه ، صفحات فلزی یا سنگ نازک است. قاب بندی به سازه ساختمان متصل است و بارهای کف یا سقف ساختمان را حمل نمی کند.

اجرای نمای کرتین وال به دهه 1930 برمی گردد و پس از جنگ جهانی دوم وقتی که عرضه آلومینیوم برای استفاده غیر نظامی در دسترس بود ، به سرعت توسعه یافت.

اجرای نمای کرتین وال یک سیستم دیواری لعاب دار است و نمای بیرونی ساختمان را از شیشه های بالا به پایین نشان می دهند. نماهای کرتین وال که اغلب در ساختمان های تجاری استفاده می شوند ، از خارج ساختمان با استفاده از جرثقیل یا دکل نصب می شوند. نصب نمای کرتین وال یک فرآیند پیچیده است و می تواند هزینه بیشتری نسبت به سایر سیستم ها داشته باشد.

ویژگی های منحصر به فرد نمای کرتین وال ها


@title

پیشنهاد مطالعه : نمای کرتین وال Curtain Wall

• رنگ ها در اجرای نمای کرتین وال ها بسیار متنوع و گوناگون هستند بنابراین می توان بر اساس سلیقه خود بهترین نما را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

• اجرای نمای کرتین وال برای نور پردازی های نمای بیرونی ساختمان شرایطی را فراهم می کنند که جلوه بیرونی ساختمان زیبا تر دیده شود. این نوع نما به تنهایی می توانند جلوه زیبایی را برای ساختمان ایجاد کنند.

• برای این نما در صورت تمایل می توانید مدل باز شو آن را سفارش دهید.

• امکاناتی دارد که می توان آن را با سازه های دیگر ساختمان نیز ترکیب کرد.

• در صورت در خواست می توان اجرای نمای کرتین وال را به صورت نیمه ساخته و پیش ساخته تهیه کرد.

انواع نمای کرتین وال


@title


اجرای نمای کرتین وال انواع مختلفی دارند اما به طور کلی به دو دسته بزرگ سیستم فریم لس و سیستم در پوش دار فیس کپ تقسیم می شوند.

مزایای استفاده از کرتین وال ها در صنعت ساختمان سازی

• یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از اجرای نمای کرتین وال همان طور که گفته شد، کاهش وزن ساختمان است.

• روشنایی هر ساختمان بخش مهم زیبایی یک ساختمان در نظر گرفته می شود. استفاده از کرتین وال ها در ساختمان باعث می شود تا ورود و جذب نور به ساختمان بیشتر شود و زیبایی داخل ساختمان را چندین برابر کند.

• نمای کرتین وال می توانند از طریق کاهش مصرف انرژی برای ساختمان بهینه باشند بنابراین با استفاده از کرتین وال ها می توان بسیاری از هزینه های مربوط به مصارف انرژی هستند را کاهش داد

روش های اجرایی نمای کرتین وال


@title


وقتی در مورد نصب و روش های اجرایی این نما صحبت می کنیم در واقع باید به دو نکته مهم در این زمینه نیز توجه کرد یکی از این موارد که مهم می باشد استحکام سازه ای و گزینه بعدی خطوط نمایان پیش بینی شده در این زمینه می باشد.


@title


از جمله نمونه هایی که می توان برای این نما اشاره کرد شامل فول فریم کرتین وال، یو چنل کرتین وال و فیسکپ کرتین وال می باشد.

آلمینیوم و تاثیر آن در اجرای نمای کرتین وال


@title


در مورد این نما تاکید فراوانی بر استفاده از جنس آلمینیوم می شود. دلیل استفاده زیاد آلمینیوم، زیبایی و قابلیت های زیادی است که به نما می دهد.

نوعی از اجرای نمای کرتین وال وجود دارد که در صنعت تولید می شود و نام آن نمای شیشه ای کرتین وال است. در نمای شیشه ای کرتین وال، ساختار ها طوری کنار هم قرار می گیرند که هیچ گونه بی نظمی در آن ها دیده نمی شود.

نمای کرتین وال دو پوسته


@title


از جمله اولین استفاده از آن می توان به برج های موجود در شانگای در کشور ژاپن اشاره کرد که تحقیقات زیادی بر روی آن و کاربرد اجرای نمای کرتین وال دو پوسته انجام شد. یکی از تفاوت های مدل معمولی با دو پوسته این است که در مدل دو پوسته در قسمت بیرونی پوسته نسبت به پوسته داخلی فاصله های مختلفی وجود دارد و همین عامل باعث افزایش جذابیت این نوع از نما شده است.

طراحی اجرای نمای کرتین وال دو پوسته را می توان همانند چرخ های دوچرخه فرض کرد. از نظر مقاومت و تحمل سختی چندین برابر قوی تر از نمای معمولی است و تفاوت دیگر در میزان نور گیری بین این دو نوع اجرای نمای کرتین وال است به طوری که روشنایی دو پوسته بسیار بیشتر از معمولی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرای نمای خشک با ما تماس بگیرید.

شاید دوست داشته باشید بیشتر درباره نمای کرتین وال بخوانید

نمای لامل

نماهای کرتین وال U-Channel

سیستم کرتین وال نیم لامل

نمای کرتین وال یونیتایز

مزایا و معرفی نمای کرتین وال

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.