ورق های HPL

کاربرد ورق:

این صفحات کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون داشته و دارد.

بطور مثال در صنعت هواپیما سازی ، بدنه داخلی اتوبوسها ، مترو ، آزمایشگاهها ، تخت های رادیولوژی ، صفحه تخت اتاق عمل و در حال حاضر ورقهائی با ضخامت 6 الی 12 میلیمتر برای پوشش داخلی و خارجی ساختمانها معمول است.

خصوصیات ورق:

آنتی باکتریال: یکی از بزرگترین خصوصیات این محصول خاصیت آنتی باکتریال بودن آن است که همین امر سبب گشته تا نیازی به نظافت ونگهداری نداشته باشد.

مقاومت رطوبتی: ورقهای hpl بعلت تراکم بالا در برابر آب و بخار مقاوم است ، ورقه ورقه نمیشود و ترک نمیخورد و در حالت غوطه ور در آب کمتر از 6 درصد جذب رطوبت میکند و افزایش ضخامت ناشی از این جذب آب هم بسیار ناچیز است و کمتر از 10 درصد میباشد.

پیشنهادهایی برای شما که مشتاق یادگیری هستید

نمای کرتین وال

پنجره ترمال بریک

نمای شیشه ای فریم لس


مقاومت حرارتی: از دیگر خصوصیات این محصول میتوان به مشتعل نشدن آن در آتش سوزی نام برد که اگر در فرایند ساخت و آغشته شدن کاغذهای کرافت از رزین خالص استفاده شود این محصول در مواجهه با آتش فقط دود میکند.

ورقهای hpl نسبت به شوک حرارتی مقاوم است و دمای خشک را تا 180 درجه سانتیگراد تحمل میکند ، در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . ضریب انبساط خطی آن بسیار ناچیز است و تغییرات ابعادی در دمای بالا کمتر از 3 درصد میباشد.

مقاوم در برابر الکتریسیته:

بدلیل استفاده از چسب رزین فنولیک در تولید hpl ، در مقابل جریان الکتریسیته مقاوم است.

مقاوم در برابر اسیدهای ضعیف:

بدلیل استفاده از چسب رزین ملامین در سطح لایه های ورقهای hpl ، در مقابل اسیدهای ضعیف (مانند بارانهای اسیدی ) مقاوم است.

خش ناپذیری:

وجود لایه ملامینه نهایی در صفحات hpl عامل مقاوم شدن این صفحات در مقابل خش پذیری است مقاومت مکانیکی: ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی سبب مقاوم شدن ورقه های hpl در برابر ضربه های وارده میگردد. از این رو در نمای ساختمان ، سطوح ورقه های hpl در مقابل فشارهای گوناگون از جمله فشار باد از خود عکس العمل خوبی نشان می دهد.

استفاده در نمای خارجی:

با توجه به خصوصیات ذکر شده در بالا ورقهای hpl پوشش بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان ها میباشد و به علت مقاومت در برابر رطوبت ، حرارت و اسیدهای ضعیف با آرامش خاطر و اطمینان نسبت به دوام آن و ثابت ماندن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن میتوان از این محصول با تنوع رنگی فراوان استفاده کرد.

مانند سنگ کدر نمیشود.

همچون پانل کامپوزیت کثیف نمیشود ، آتش نمیگیرد و نیازی به نظافت ندارد.

مانند چوب ترموود نیازی به ریکاوری ندارد.

همچون چوب پلاست دچار رنگ پریدگی نمیگردد.

اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید

نمای شیشه ای

نمای خشک سرامیک

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک


سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.