پنجره بالکن شونده

پنجره بالکن شونده چیست؟

پنجره بالکن شونده، یک نوع پنجره با قابلیت منحصر به فرد است که در کمترین زمان از یک پنجره معمولی به یک بالکن کوچک تبدیل می‌شود. این نوع پنجره‌ها از دو قاب بالایی و پایینی تشکیل شده‌اند. برای تبدیل شدن پنجره به بالکن، قاب بالایی به طرف بالا باز می‌شود و نقش سقف بالکن را ایفا می‌کند. قاب پایینی نیز به صورت افقی به سمت جلو حرکت می‌کند که درنهایت پنجره شما به یک بالکن ایده‌آل تبدیل می‌شود. با بهره‌گیری از پنجره بالکن شونده، می‌توانید از محدویت اتاق خارج شده و کمی فراتر از آن پیش روید و از نور کافی و هوای تازه استفاده کنید. 

کاربرد پنجره بالکن شونده 

پنجره بالکن شو قابل استفاده در ساختمان‌هایی است که از تراس بی‌بهره هستند. این نوع پنجره‌های نو‌آورانه، قابل نصب در اتاق‌های زیر شیروانی و اتاق‌های طبقات بالا در هر ساختمانی است. به طور کلی، از پنجره بالکن شونده، می توانید در تمام سازه‌ها و ساختمانی‌هایی که نیاز به ویو و نورگیری بیشتر احساس می‌شود، استفاده کنید.

شایان ذکر است، پنجره بالکن شو اگر در اتاق‌های زیر شیروانی نصب شود، شیب مورد نظر شیروان، باید ۳۵ تا ۵۵ درجه باشد. قاب پایینی در پنجره‌های بالکن شو که در زیرشیروانی‌ها نصب می‌شود، اغلب دارای نرده‌های تاشو هستند که نقش جان پناه را ایفا می‌کنند. بدون اغراق بیشترین کاربرد پنجره‌های بالکن شونده در اتاق‌های زیر شیروانی است. 

مزایای استفاده از پنجره بالکن شونده 

به کار گیری پنجره بالکن شونده در برخی فضا‌ها، می‌تواند از مزایای زیادی برخوردار باشد، از مهم‌ترین مزیت آن می‌توان به افزایش ارزش ملک اشاره کرد.

بهره‌گیری از بیشترین مقدار شیشه و کمترین مقدار از پروفیل (قاب) که این موضوع نور‌گیری و دید بهتر به فضای خارجی را بیشتر می‌کند.

طراحی منحصر به فرد و جذاب از دیگر مزایای استفاده از پنجره‌ بالکن شونده است که نمای خارجی مدرن و زیبایی به ساختمان مورد نظر می‌دهد. همچنین این نوع پنجره‌ها با طراحی جذاب خود، فضای داخلی اتاق را نیز دلنشین می‌‌کنند.

در پنجره‌های بالکن شونده از شیشه‌های سکوریت و یا لمینت استفاده شده است. این نوع شیشه‌ها به دلیل ضد ضربه بودن، امنیت و ایمنی پنجره‌های بالکن شو را نسبت به پنجره‌های معمولی تا حدود زیادی، بالا برده است.

افزایش نورگیری محیط اتاق از مهم‌ترین مزایای به کار گیری پنجره بالکن شونده است. در طول روز، می‌توانید از حداکثر میزان نور و هوای تازه با نصب این پنجره‌ها ، بهره‌مند شوید.

پنجره بالکن شونده قابل نصب در کمترین زمان ممکن است. همچنین این نوع پنجره‌ها در مقایسه با دیگر پنجره‌های فوق مدرن از قیمت معقول و مناسب‌تری برخوردار هستند.

طراحی، نوع ساخت و متریال به کار رفته در پنجره‌های بالکن شونده به آن‌ها خاصیت ضد صدا بودن بخشیده است. این ویژگی باعث می‌شود با نصب این نوع پنجره‌ها، محیط داخلی دنج و آرامی داشته و از آلودگی‌های صوتی در امان باشید.

اگر اتاق شما دارای تراس یا بالکن نیست با نصب پنجره بالکن شونده، می‌توانید در کمترین زمان ممکن صاحب یک بالکن کوچک شوید.

دید و ویو بالا به مناظر محیط خارجی نیز از دیگر مزایایی استفاده از پنجره بالکن‌ شونده است.

قیمت پنجره بالکن شونده 

عوامل زیادی در قیمت مصالح جانبی ساختمان دخیل است که پنجره بالکن شونده نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله فاکتور‌های موثر در قیمت این نوع پنجره:

کیفیت یراق‌آلات به کار رفته در پنجره بالکن شو علاوه بر اینکه بر کیفیت کلی و عملکرد صحیح این نوع پنجره‌ها موثر است؛ در برآورد قیمت آن‌ها نیز تاثیر بسزایی دارد.

ابعاد و اندازه کلی پنجره بالکن شو نیز از دیگر عوامل مهمی است که بر قیمت آن تاثیر‌گذار خواهد بود. هر چقدر ابعاد پنجره بالا باشد، قیمت آن نیز طبیعتا بالا خواهد بود.

مدل و نوع پنجره بالکن شونده هم به نوعی قیمت آن را تعیین می‌کند. این نوع پنجره‌ها در انواع مختلف تاشو، ریلی و لولایی تولید و به فروش می‌رسند.

فریم‌دار و یا بدون فریم بودن پنجره نیز نقش موثری در قیمت گذاری آن دارد.

نوع شیشه‌ی به کار رفته در پنجره بالکن شو را می‌توان مهم‌ترین فاکتور موثر در قیمت آن دانست. همان طور که اشاره شده است، با توجه به لمینت، سکوریت و یا در برخی موارد، معمولی بودن شیشه‌ی این پنجره‌ها، قیمت آن‌ها نیز قابل تغییر خواهد بود. همچنین ضخامت شیشه به کار رفته نیز می‌تواند در قیمت کلی پنجره‌های بالکن شونده موثر باشد.

رنگ و نوع طراحی و هزینه‌های جانبی در نصب، اجرا و حمل‌‌و‌نقل هم از دیگر فاکتور‌هایی است که باید در قیمت نهایی پنجره‌ بالکن شونده آن‌ها در نظر داشته باشید.

برند مهرسان نوین یکی از شرکت‌های باسابقه بوده که در زمینه تولید و عرضه انواع درب و پنجره، شیشه و نما‌های ساختمانی فعالیت دارد. شما خریداران گرامی، می‌توانید انواع پنجره بالکن شونده را که با کیفیت حداکثری و با در نظر گیری استانداردهای روز دنیا تولید شده است را از این برند تهیه نمایید.

پنجره بالکن شونده یک شاهکار نوآورانه و مهندسی‌شده است که بدون زحمت و هزینه بالا، بدون نیاز به برنامه ریزی خاص، داربست، تخریب دیوار یا هر یک از چالش‌های دیگر در ساخت تراس معمولی، یک فضای بالکن برای خانه شما ایجاد می‌کند. نصب و اجرای پنجره بالکن شو به سهولت نصب یک پنجره معمولی خواهد بود. اما می‌تواند فضای شما را به شدت متحول کند، فضای بیرونی را به داخل آورد، مجموعه‌ای از نور طبیعی روز و تمام مناظر پانوراما و احساس یک بالکن را بدون دردسر به شما هدیه دهد. از این رو نصب پنجره بالکن شونده یک راهکار موثر در ایجاد یک بالکن کوچک، بدون چالش‌های متفرقه خواهد بود.


مقالات مرتبط

سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.